«

»

כמה שווה גרם זהב?

אם אתם מחזיקים בתכשיטי זהב ומעוניינים למכור אותם, המאמר "כמה שווה גרם זהב" יסביר לכם מה שווה באמת הזהב שבידיכם ויעזור לכם בתיאום ציפיות. 

אין כל ספק שהזהב שצברתם כל השנים שווה כסף. ככל שמדובר בסגסוגת זהב בקראט גבוה יותר כך תוכלו להרוויח יותר, כלל שהתכשיט הוא במשקל גבוה יותר כך תרוויחו יותר וככל שדאגתם לדברים כמו חותמות מסודרות כך תוכלו לקבל יותר כסף.

חשוב שתדעו, עם זאת, שלא תוכלו לקבל יותר כסף ממה ששילמתם, אלא אם קניתם את הזהב במחירים סיטונאים כמה שווה גרם זהב | משקל בימים בהם השער היה נמוך יותר. ישנה סבירות גבוהה כי שתפסידו כסף משווי התכשיט הכולל. הסיבה לכך ששווי הזהב שבידכם נמוך מהמחיר אותו שילמתם היא פשוטה – אין איש עסקים, צורף או סיטונאי אחד שישלם לכם יותר כסף על הזהב אם הוא יכול להשיג אותו במחירים נמוכים יותר. והוא יכול.

הסיבה השנייה היא שכאשר אתם קונים תכשיטי זהב אתם משלמים על הרבה יותר ממחיר הזהב בפועל, אתם משלמים על מותג, על עבודה וכדומה, אך כאשר אתם מוכרים את הזהב, עבור הרוכש שמבקש להתיכו אין משמעות בכלל לעבודה, למותג וכל שאר הדברים אשר שילמתם עליהם. הוא משלם על השווי הזהב בלבד. לאור כל זאת המענה לשאלה כמה שווה גרם זהב הוא ככל הנראה פחות ממה ששילמתם.

אם כך, האינטרס הראשי שלכם הוא למכור את תכשיטי הזהב שלכם למישהו שמעוניין בתכשיט בפני עצמו. הדבר אפשרי בעיקר כאשר מדובר בתכשיט מרשים ויפה, מיוחד, ממעצב ידוע וכדומה. גם אם תמכרו את התכשיט כתכשיט לאיש עסקים מהתחום, סביר להניח שתוכלו להרוויח סכום קצת יותר מאשר במקרה בו מכרתם את התכשיט למטרת התכתו. הבעיה היא שזה יכול להצריך אנרגיה רבה ויש סבירות רבה שלא תצליחו.

בשורה תחתונה, התשובה לשאלה כמה שווה גרם זהב היא פשוטה מאוד, הוא שווה במקרה הטוב את שער הזהב היומי בניכוי עמלות סבירות. אם יש בידכם זהב ואתם מעוניינים למכור אותו, קראו היטב את המאמר הראשי בקטגוריה - שווי זהב שיסביר לכם איך לבצע את החישוב בפועל ואיך להשיג את המחיר הטוב האפשרי עבור הזהב שלכם.

קישור ישיר למאמר: http://www.gold-price.co.il/%d7%9b%d7%9e%d7%94-%d7%a9%d7%95%d7%95%d7%94-%d7%92%d7%a8%d7%9d-%d7%96%d7%94%d7%91/

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים